Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou autonomním společenstvím Španělska. Jméno získaly podle psů (latinsky canis), kteří podle legendy ostrovy hlídali. Souostroví je sopečného původu a nachází se v Atlantickém oceánu, u severozápadního pobřeží afrického kontinentu. Rozloha ostrovů činí 7447 km² a obývá je přibližně 2 mil. obyvatel. Ročně si ostrovy vybere jako místo své dovolené až 11 mil. turistů, především z řad Evropanů.

Cestovní doklady a víza

Na základě vstupu ČR do Evropské unie může každý turista se státním občanstvím ČR uplatňovat právo volného pohybu po členských zemích Unie, kde může pobývat bez zvláštního omezení. K překročení státních hranic postačuje platný cestovní doklad nebo občanský průkaz. Pobyt českých turistů jako občanů členské země EU ve Španělsku probíhá bez nutnosti vystavení cestovních víz.

Zdraví, očkování

Při cestě na Kanárské ostrovy není potřeba žádné speciální očkování. Lékařská péče je zde k dispozici v tzv. "Centros médicos". Lékaři ambulantního oddělení ordinují 24 hodin denně, 365 dní v roce. Lékárny jsou označeny zeleným maltézským křížem.

Jak se domluvíte?

Úředním jazykem je zde španělština. Domluvíte se zde také anglicky, italsky i francouzsky. V místních restauracích jsou jídelní lístky vícejazyčné.

Turistika a cykloturistika

Rozmanitá krajina nabízí nespočet míst pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. V porovnání s hornatými oblastmi v Evropě má zdejší krajina výhodu velice stabilního počasí po celý den. Většina stezek a tras je dobře značená.

Karnevaly a festivaly

Karnevalů a festivalů se na Kanárských ostrovech koná každý rok hned několik. Největšího věhlasu dosáhly karnevaly na ostrovech Tenerife a Gran Canaria. Velmi často bývají dokonce přirovnávány ke slavnému karnevalu v brazilském Rio de Janeiru.