Tenerife – ostrov jara

Tenerife je největším a nejzelenějším ostrovem Kanárského souostroví. Svou oblibu si získal díky příjemnému klimatu, rozmanité přírodě a krásným plážím. Tenerife kombinuje jak možnost relaxace na plážích, tak příležitosti pro vysokohorskou turistiku – a to vše především díky svým ideálním klimatickým podmínkám.

Tenerife je se svou rozlohou 2046 km² největším ze všech Kanárských ostrovů. Severní část ostrova je o něco chladnější a více zde prší, naopak jižní část je vyprahlejší s teplejším klimatem. Nachází se zde nejvyšší hora Kanárských ostrovů i celého Španělska Pico de Teide (3717 m n. m.).

Od pobřeží k horám je ostrov Tenerife plný výrazných kontrastů. Jeho vývoj si geologové vysvětlují sopečným výbuchem, který spojil tři ostrovy v jeden. Tenerife se díky celoročně stabilnímu klimatu nazývá !ostrov věčného jara".

Proč právě Tenerife?

Oproti ostatním Kanárským ostrovům nabízí Tenerife výhodu stabilního počasí po celý rok. Během jediného dne tu lze zkombinovat lenošení na pláži i vysokohorskou turistiku.

Turistika po celý rok

Tenerife, to je turistika a sport po celý rok. Pro Tenerife jsou typické vodní sporty, turistika, golf a široká nabídka všech sportovních aktivit, na které si jen vzpomenete. Zoufat však nemusí ani ti, kteří nejsou vysloveně sportovně založení. Kromě nádherných přírodních scenérií se tu nachází i řada příležitostí pro milovníky nákupů a nočního života.