Lanzarote – ostrov vulkanické krajiny

Lanzarote, to jsou nesčetné sopečné kužely, červenohnědá údolí a různobarevné pláže. Je to místo, které na vás dýchne dojmem člověkem nenavštívené krajiny. Města a romantické vesničky zde vyzařují klid a čistotu. Možná právě proto si tento ostrov vybral španělský král jako místo pro svou výletní rezidenci. Písčité pláže a čisté moře zde vytváří fascinující kontrast s vulkanickou krajinou.

Se svou rozlohou 849 km² je po ostrovech Tenerife, Fuerteventura a Gran Canaria čtvrtým největším z Kanárských ostrovů. Nejvyšší místo naleznete v pohoří Montañs del Fuego ve výšce 670 m n. m. Nachází se zde více než 85 pláží s bílým nebo tmavým pískem.

Povrch tohoto nejseverněji položeného vulkanického ostrova pokrývá poušť červenohnědé barvy, tvořená lávovými vyvřelinami. Díky této barvě a svému povrchu bývá Lanzarote často přirovnáváno k Marsu.

Proč právě Lanzarote?

Ostrov Lanzarote je ideálním místem pro pohodovou dovolenou. Ocení ho především ti, kteří chtějí podniknout výlet mezi vulkány nebo relaxovat na různobarevných plážích.

Spojení tradice s moderním uměním

Velkou měrou se na vzhledu ostrova podepsal světoznámý umělec César Manrique, který svými díly spojil tradici krajiny s moderním uměním. Vytvořil zde několik pozoruhodných děl, ostrůvků oáz a tropické vegetace. S výsledky jeho tvorby se potkáte na každém kroku. Mezi jeho nejznámější díla patří restaurace El Diabolo v národním parku Timafaya.