La Palma – zelený ostrov

Zelený ostrov s příznivými klimatickými podmínkami – to je La Palma. Díky své krásné přírodě plné barev, malebným vesničkám i strmým vrcholům hor je často nazýván jako La Isla Bonita, nádherný ostrov. Pro menší počet pláží je ostrov určen především turistům, kteří touží obdivovat překrásnou nedotčenou přírodu.

La Palma je svou rozlohou 706 km² pátým největším z Kanárských ostrovů. Atypičnost ostrova spočívá především v kombinaci malého obvodu ostrova a vysokých vrcholků hor. Nejvyšším bodem ostrova je vyhlášená hvězdárna Roque de los Muchachos.

Ostrov La Palma tvoří sopky, které se tyčí z mořského dna. Jejich celková výška dosahuje obdivuhodných 7 km. Některé z nich jsou v několika místech aktivní.

Proč právě La Palma?

Ostrov nabízí mnoho atraktivních míst jak pro milovníky nedotčené přírody, tak pro pěší turisty. Pro ty je zde vyznačeno mnoho tras různých náročností. Na své si zde přijdou astronomové, a to díky velmi vhodným podmínkám pro sledování noční oblohy.

Ráj milovníků noční oblohy

Astronomové a všichni milovníci noční oblohy jistě ocení, že na nejvyšším místě ostrova naleznou vůbec nejvhodnější podmínky pro pozorování hvězd na světě. Díky svému umístění, nadmořské výšce a podnebí se stala La Palma sídlem řady mezinárodních observatoří. Milovníci historie pak ocení hlavní město ostrova Santa Cruz, které je okouzlí malebnými uličkami, domky s dřevěnými balkóny a architekturou z 15. století. Zajímavostí je námořní historické muzeum umístěné v plachetnici.