La Gomera – ostrov palem

La Gomera je ostrov kruhového tvaru s bujnou vegetací. Učiněným rájem je zejména pro milovníky přírody, klidu a pohody. Naleznou zde palmové lesy, lávová skaliska, vavřínové pralesy, hluboká údolí i krásné historické vesničky.

La Gomera patří se svou rozlohou 370 km² v porovnání s ostatními Kanárskými ostrovy spíše k těm menším. Jeho původní velikost byla zhruba dvojnásobná, ale vlivem častých erozí se ostrov zmenšil do dnešní podoby. Nejvyšší bod La Gomery se nachází v nadmořské výšce 1487 metrů nad mořem v horském masivu Alto de Garajonay.

Stejně jako ostatní ostrovy vznikl také ostrov La Gomera vulkanickou činností. Poslední sopečná aktivita zde však proběhla naposledy v době čtvrtohor.

Proč právě La Gomera?

Ostrov La Gomera se vyznačuje velmi poklidnou atmosférou a je vhodný především pro pěší turisty, obdivovatele krás přírody a milovníky klidu a pohody. Nadchne vás jedinečnou krajinou s bujnou vegetací a křišťálově čistou vodou.

Ráj surfařů a milovníků gastronomie

Většina pláží na ostrově je oblázkovo-kamenitá. Ideální prostředí zde naleznou surfaři, kteří ocení zdejší výborné zázemí. Ostrov je také vyhlášený svou gastronomií. Můžete zde ochutnat mnoho výjimečných pokrmů ve vyhlášených restauracích. Na ostrově se nachází přes 100 000 palem, především palem kanárských a afrických. Z palem kanárských se vyrábí místní specialita – palmový med. Zvláštností tohoto ostrova je také jazyk původních obyvatel zvaný el silbo, což je dorozumívání pomocí pískání na větší vzdálenosti.