Gran Canaria – miniaturní kontinent

Nejnavštěvovanější a nejrozmanitější ostrov celého souostroví – to je Gran Canaria. Naleznete zde kombinaci historických památek, jedinečné přírody, nádherných pláží, nepřeberných možností sportovního vyžití i pestrého nočního života. Ročně navštíví ostrov Gran Canaria přibližně 2 mil. turistů ze všech koutů světa.

Gran Canaria se nachází jižně od Tenerife a západně od ostrova Fuerteventura. Je sopečného původu a třetím největším z Kanárských ostrovů. Jeho rozloha činí 1560 km². Nejvyšší bod ostrova Pico de las Nieves se nachází ve výšce 1949 m n. m..

Gran Canaria je geologicky nejstarším z Kanárských ostrovů. Jeho flóra a fauna je natolik jedinečná, že některé rostliny a živočichy naleznete pouze zde. Je to dáno také tím, že Kanárské ostrovy nebyly nikdy spojeny s pevninou. Gran Canaria je také často nazývána "miniaturním kontinentem".

Proč právě Gran Canaria?

Jeden z turisticky nejlépe vybavených ostrovů s překrásnou přírodou, nádhernými plážemi, komfortním ubytováním, kvalitní dopravou a spoustou atrakcí a zajímavostí.

Ostrov turistice zaslíbený

Na ostrově Gran Canaria naleznete přes 160 písčitých pláží lemovaných restauracemi a hotely. K těm nejznámějším patří pláže Maspalomas, Playa del Ingles nebo Puerto Rico. Největším turistickým centrem je letovisko Maspalomas, kde najdete i největší aquapark Kanárských ostrovů. Na své si přijdou, díky pestré minulosti ostrova, i milovníci památek. Například město Las Palmas bylo důležitým přístavem při objevování amerického kontinentu. Pro všechny je zde několik botanických zahrad, které rozhodně stojí za návštěvu.