Fuerteventura – ostrov nejkrásnějších pláží

Fuerteventura, to jsou nejkrásnější pláže se zlatobílým pískem omývané průzračným tyrkysovým mořem. Ostrov je ideálním místem jak pro milovníky vodních sportů, především windsurfingu, tak pro rodiny s dětmi. Přístup do moře je tu totiž většinou velmi pozvolný. Kdo chce vyrazit na Kanárské ostrovy a opalovat se na písečných plážích, pak by si měl vybrat právě ostrov Fuerteventura.

Fuerteventura je nejvýchodnější a druhý nejrozsáhlejší z Kanárských ostrovů. Má rozlohu 1660 km² a nachází se 100 km od afrického kontinentu. Více než 150 přírodních pláží tvoří nejdelší pobřeží z Kanárských ostrovů. Nejvyšší vrchol Pico de la Zarza (807 m n. m.) se nachází na poloostrově Jandía.

Ostrov vznikl zhruba před 70 miliony let vulkanickou činností. Krajinu Fuerteventury tvoří především pouštní povrch se sopečnými horninami. Podnebí je zde velmi suché, ale zároveň nejteplejší ze všech ostrovů.

Proč právě Fuerteventura?

Pokud sníte o ideálním koupání a slunění na písčitých plážích, pak vás tento ostrov určitě nezklame. Díky ideálním podmínkám zde můžete vyzkoušet windsurfing.

Windsurfing u nejkrásnějších pláží

Fuerteventura nabízí nejhezčí pláže Kanárských ostrovů. Ty vůbec nejkrásnější se nachází na poloostrově Jandía. Mezi nejznámější patří Morro Jable, Play de Sotavento a Play de Cofete. Ostrov je "mekkou" vyznavačů windsurfingu, a to především díky stálému větru a ideálním vlnám. Také proto se zde každoročně pořádá několik významných závodů včetně mistrovství světa. Mezi vyhlášené "windsurfingové pláže patří například Sotavento nebo Playa de Castillo.