El Hierro – ostrov na konci světa

Nejmenší ostrov na konci světa – to je El Hierro. Zásluhou rozmanité krajiny tohoto ostrova zde najdete nespočet míst pro pěší turistiku. Ostrov El Hierro je rájem také pro vyznavače potápění. Díky křišťálově čisté vodě zde mohou pod vodní hladinou spatřit množství neuvěřitelných sopečných útvarů, ryb a živočichů. Je to jedno z nejkrásnějších míst pro potápění poblíž Evropy.

El Hierro je se svou rozlohou 278 km² nejmenším ze všech obydlených ostrovů souostroví. Nejvyšší horou je Malpaso s výškou 1501 m n. m. Současná podoba ostrova vznikla před 50 000 lety, kdy se vlivem zemětřesení propadla rozsáhlá část ostrova.

Povrch a tvar ostrova byly utvářeny nejen sopečnou činností, ale také zemětřesením. Najdete zde jak různorodé vulkanické formace a vyprahlé plošiny, tak i úrodnou půdu plnou vinohradů nebo plantáží banánovníků.

Proč právě El Hierro?

Ostrov El Hierro nadchne především zastánce turistiky a obdivovatele podmořského světa. Na souši i v moři naleznou množství různorodých útvarů i pestrobarevnou flóru a faunu.

Ráj milovníků nespoutané přírody

Koupání v místním průzračně čistém moři je velmi příjemné, písčité pláže zde však nenaleznete. Ostrov je plný krásné a nespoutané přírody, díky níž se návštěva ostrova El Hierro stane nezapomenutelným zážitkem. Možná i proto, že před časy objevitelských cest Kryštofa Kolumba bylo toto místo považováno za konec světa.