Doprava

Letiště se nacházejí na všech obydlených ostrovech. Téměř všechny mezinárodní lety a lety ze Španělska míří na ostrovy Tenerife, Gran Canaria či Lanzarote. Ostatní letiště se zaměřují především na dopravu mezi jednotlivými ostrovy.

Nejlepší možností, jak některý z Kanárských ostrovů procestovat, je půjčit si auto nebo motorku. K půjčení auta je potřeba řidičský průkaz platný nejméně 2 roky a minimální věk řidiče 21 let. Výše půjčovného se liší podle typu a stáří vozidla.

Ubytování na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, od hotelů přes apartmány až po kempy. Nejen jednotlivá zařízení, ale také ostrovy se cenami za ubytování liší. Mezi nejlevnější patří ostrovy El Hierro a La Gomera, naopak mezi nejdražší patří turisticky nejnavštěvovanější Gran Canaria a Tenerife.

O tom, kolik za dovolenou zaplatíte, rozhoduje také roční období, kdy Kanárské ostrovy navštívíte. V letních měsících dosahují ceny za ubytování nejvyšších hodnot.

Hotely – nabízí vyšší komfort služeb
Apartmány – nejčastěji využívaný typ ubytování
Casas rurales – upravená venkovská sídla
Paradory – státní hotelová zařízení

Stravování na Kanárských ostrovech

Kuchyni původních obyvatel budete hledat velmi těžko, naleznete ji snad jen hluboko ve vnitrozemí. Ta současná obsahuje veškeré prvky jídel ze všech koutů světa. Najdete zde kuchyni španělskou, italskou, francouzskou i orientální. Obecně se dá říct, že místní strava se podobá té středomořské – je plná čerstvé zeleniny, olivového oleje, sýrů a ryb.

Marinovaný králík – národní jídlo, dušený králík zalitý vínem a podávaný s brambory
Sopa de pescado – rybí polévka se šafránem podávaná s pečivem a bramborem
Papas arrugadas – omáčka z česneku, oleje a octu podávaná k vařeným bramborám